Profile for Rafal Konieczny

Większość Śląsku jest stosunkowo płaski, choć jego południowa granica jest na ogół górzysty. To jest przede wszystkim znajduje się w biegu pokosu wzdłuż obu brzegach górnej i środkowej Odrze (Oder) rzeki, ale biuro tłumaczeń Katowice rozciąga się na wschód do górnej Wisły rzeki. Region obejmuje również wiele dopływów Odry, w tym Bobru (i jej dopływem Kwisy ), na Baryczy i Nysy Kłodzkiej . W Sudetach biegną większość południowych obrzeżach regionu, choć w jego południowo-wschodnim krańcu dociera do Beskid Śląski i Beskid Śląsko-Morawski , które należą do Karpat zakresie.

Historycznie Śląsk został ograniczony od zachodu przez Kwisy i Bobru rzek, natomiast obszar na zachód od Kwisy był na Górnym Łużyc (wcześniej Milsko). Jednakże, ponieważ część Łużyc Górnych została włączona do województwa śląskiego w 1815 roku, w Niemczech Görlitz , Niederschlesischer Oberlausitzkreis i okolic są uważane za części historycznego Śląska. Dzielnice te, wraz z Polski województwo dolnośląskie i części województwa lubuskiego , składają się na region geograficzny z Dolnego Śląska .

Śląsk przeszedł podobną rozszerzenie hipotetycznego na wschodnich ekstremalne. Historycznie rozszerzony tylko aż do Brynicy rzeki, która oddziela go od Zagłębia Dąbrowskiego w Małopolska regionu. Jednak biuro tłumaczeń Katowice wielu Polaków do dziś, Śląsk (Śląsk) jest rozumiana na pokrycie wszystkich okolicach Katowic, w tym Zagłębia. Interpretacja ta jest podana w oficjalną sankcję używania nazwy województwa śląskiego (województwo śląskie) dla prowincji obejmujących ten obszar. W rzeczywistości słowo Śląsk w języku polskim (gdy jest stosowany bez zastrzeżeń), obecnie powszechnie odnosi się wyłącznie do tego obszaru (zwane również Górny Śląsk i Górny Śląsk ).

Jak również w obszarze Katowice, Górny Śląsk historyczny obejmuje również Opole regionu (Polski opolskie ) i czeskiego Śląska . Czeski Śląsk składa się z części biuro tłumaczeń Katowice Regionu Śląsko-Morawskiego i Jeseník Okręgu w ołomunieckiego .

Member since December 2014